.
گروه آموزشی کیهان

پرسش های متداول کیهانی ها و پاسخ ها 

درباره گروه آموزشی کیهان

 • کیهان چه رشته هایی را پوشش می دهد؟

روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانشناسی تربیتی، مشاوره
کنکورهای سراسری، آزاد، وزارت بهداشت

 • کیهان چه خدماتی ارائه میدهد؟

برگزاری جلسات مشاوره و برنامه ریزی، جزوات ویژه کنکور، فیلم های آموزشی ویژه کنکور، برگزاری کارگاه و جلسات آموزشی روانشناسی، برگزاری جلسات آموزشی مقاله نویسی و امکان اصلاح و داوری مقالات، تست MBTI و تفسیر نتایج.
 


مشاوره و برنامه ریزی

 • برای مشاوره حتماً باید حضوری مراجعه کنم؟

خیر، هیچ الزامی به برگزاری جلسه حضوری وجود ندارد، عمدۀ جلسات مشاوره کیهان به صورت تلفنی برگزار می شوند.

 • روند دریافت مشاوره رایگان کیهان با ارسال پیامک به چه صورت هست؟ چقدر طول میکشه تا جلسه مون رو رزرو کنیم؟

کیهان پس از دریافت پیامک شما تا حداکثر 24 ساعت کاری با شما تماس می‌گیرد. ممکن است این زمان گاهی به خاطر ترافیک بالای درخواست‌ها به 48 ساعت برسد و یا کمتر و در همان ساعت با شما تماس گرفته شود 

 • اگر برای خرید حضوری به کیهان مراجعه کنیم، میتونیم همان روز جلسه مشاوره تخصصی رو داشته باشیم؟

30 دقیقه برنامه ریزی تخصصی رایگان روی پکیج جزوات را میتوانید همان روز بگیرید. فقط پیش از آن، حتماً هماهنگ کنید چون ممکن هست مشاور حضور نداشته باشد یا وقتها پر باشند. 

 • هرچقدر مطالعه میکنم، اصلا تمرکز ندارم، چه کاری در این زمینه می توانم انجام دهم؟

هیچ نگران نباشید. تمرکز نداشتن یکی از رایجترین مشکلات حین مطالعه است که با کمی تمرین و بررسی عوامل دیگر قابل مدیریت شدن است. حواسپرتی دو منشا دارد: بیرونی و درونی. باید ببینید محیط بیرونی شما چقدر آرامش بخش یا برهم زننده تمرکز حواس است و اگر می شود اقداماتی برای بهبود اوضاع انجام دهید. در باره شرایط درونی هم، باید مراقب باشید عواملی مثل خودگویی های منفی و مخرب، اضطراب و ... مانع مطالعات با کیفیت شما نشوند. پس از خواندن این مقدمه، این دو مطلب را بخوانید و سپس در جلسات مشاوره تان این موضوع را با مشاورتان مطرح کنید. تمامی مشاوران کیهان به روش های علمی و دقیق برای کمک به شما در این زمینه مجهز هستند. موفق باشید 🌹

 
لینک های مرتبط:
 
 

 

 • در صورتی که سال گذشته از مشاوره رایگان استفاده کرده باشم، می توانم مجدداً از این امکان استفاده کنم؟

امکان استفاده از خدمت مشاوره رایگان با رتبه های برتر، هر سال یک بار برای هر داوطلب از سراسر ایران وجود دارد. پس امسال همم میتوانید یک بار از این مشاوره استفاده کنید و در صورت تمایل سایر سوالات را در جلسات مشاوره تخصصی مطرح نمایید.

 • آیا آقایان فلاح و نیک منش در طرح VIP به اعضای این طرح برنامه ریزی تحصیلی می دهند؟

در طرح vip، خدمات مشاوره ای و برنامه ریزی از سوی سه فرد صورت میگیرد: 

1⃣ آقای نیکمنش: ایشون مشاور ارشد کیهان و دانشجوی دکتری بالینی هستند و در زمینه کنترل استرس، مدیریت سبک زندگی، مدیریت افکار منفی، مدیریت انگیزه و ... به داوطلب در جلسات ماهانه کمک میکنند. 
2⃣ آقای فلاح: ایشون مشاور ارشد کیهان و کاندیدای دکتری روانشناسی دانشگاه تربیت مدرس هستند و عمدتاً در زمینه خودآگاهی شخصیتی(بر اساس آزمون MBTI) در کنار شما هستند. ایشون همچنین در زمینه ارتقاء ویژه درس زبان، یادگیری برخی مهارتها از جمله مدیریت زمان، کمک به برنامه ریزی تحصیلی و ... در جلسات ماهانه کنار شما هستند.
3⃣ مشاور تخصصی شما: حتما یکی از رتبه های برتر کنکور و از مشاوران تخصصی کیهان (در حال حاضر: خانم خانی، آقای یوسفی، خانم شیاسی) هستند که در جلسات دو هفته یک بار، به شما برنامه ریزی تخصصی تحصیلی مبتنی بر اطلاعات دو روانشناس حاضر در طرح می دهند. 
*برنامه ریزی تخصصی شما از سوی مشاور تخصصی ارائه شده و مورد ارزیابی مستقیم دو روانشناس و مشاور دیگر قرار می گیرد. 
 


کنکور کارشناسی ارشد

 • به نظر شما شرکت در آزمون های آزمایشی یک ضرورت هست؟

به نظر ما شرکت در کلاس‌ها "ضروری" نیست حتی برای تغییر رشته‌ای ها، غیر از درس زبان(در صورتی که خیلی ضعیف هستید) و یاا آمار. تابستان زمان مناسبی برای شروع مطالعه است. 

 • احتمال داره امسال منابع کنکور تغییر کنه؟

احتمال تغییر یکباره ی منابع بسیار کمه و سالهاست که چنین اتفاقی نیفتاده، نگران نباشین :) 

 • آیا خواندن جزوات به تنهایی کفایت می کند؟

برای تغییر رشته ای ها، باید در کنار هر جزوه یک منبع اصلی مطالعه کنیم. اما برای دوستانی که با مباحث آشنایی دارند، هیچ جای نگرانی نیست. مقایسه سوالات کنکورهای 93، 94 و 95 برای هر درس از دروس بالینی با جزوه ای که در دست دارید نشان دهنده توان پاسخگویی جزوات شما به سوالات کنکور خواهد بود. به این صفحه مراجعه بفرمایید: کلیک کنید  
 

 • چه کسانی امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را دارند؟

فقط داوطلبان دارای کارشناسی روانشناسی و یا مشاوره، امکان شرکت در آزمون روانشناسی بالینی وزارت بهداشت را دارند.

 • برای کنکور بهداشت اگر کتاب های منبع رو نخونیم و فقط جزوه های کیهان رو بخونیم امکان قبولی تهران هست؟ من به کیهان اطمینان دارم ولی چون کتاب ها رو نخوندم خیلی استرس دارم.

 این موضوع تا حد زیادی به دانش پایه شما بستگی دارد. عمده جزوات در گذشته 60 تا 90 درصد سوالات کنکور را پوشش داده اند اماا شما میتوانید به وسیله تست کنکورهای سالهای گذشته خیالتان را آسوده کنید.

 • آیا در کنار جزوات کیهان، باید کتاب دیگری را هم برای کنکور بخوانیم؟

برای پاسخ به این سوال، درس ها را (به جز زبان که برنامه اش در کیهان ویژه است)به دو دسته تقسیم میکنیم: 3 درس ضریب 2و3 شامل بالینی, رشد, مرضی (که شامل اسیب شناسی روانی و کودکان استثنایی است) و 3 درص ضریب 1 (آمار و روش تحقیق, فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان, علم النفس).

برای درس های گروه اول (که در کیهان آنها را دروس "اصلی" یا مهمتر مینامیم), دانشجویان تغییررشته ای باید یک کتاب قبلا خوانده باشند. فیرس برای بالینی / برک برای رشد / یک کدام از سلیگمن یا هالجین(برای اسیب) و میلانی فر(برای استثنایی) برای مرضی. بعد از خواندن یک کتاب از هر یک از این سه درس تغییر رشته ای ها مشکل چندانی برای مطالعه جزوات نخواهند داشت و مطالب را خواهند فهمید.

برای دروس ضریب 1 اما (یا همان دروس "فرعی" که به نسبت گروه اول اهمیت کمتری در نتیجه نهایی ما در کنکور دارند) تحت هر شرایطی یک کتاب کمکی میخوانیم. این کتاب که احتمالا از انتشارات پوران پژوهش است, برایی ساختاردهی به مطالب در ذهن ما استفاده میشود و در کنار آن حتما باید جزوات را بخوانیم.

چرا برای درس های ضریب 1 فقط جزوه را نخوانیم؟

چون جزوات برای این درسها علی رغم اینکه بیش از 70 درصد سوالات کنکور را پاسخ میدهند, اما آنچنان طرح درس خاصی ارائه نمیدهند. چرا ارائه نمیدهند؟ چون خود منابع به خوبی چنین چیزی نداده اند. یعنی داوطلبی که کتب دکترخداپناهی یا علم النفس را بخواند چیز زیادی از "ساختار" مطالب دستگیرش نمیشود و جزوات هم که از روی همین منابع نوشته شده طبیعتاً کم و بیش چنین ویژگی را دارد؛ پس یک کتاب خلاصه (احتمالاً پوران پژوهش) که در حال حاضر از بهترین گزینه ها در این زمینه است, در کنار جزوات میخوانیم.

پس چرا  دیگر جزوه را بخوانیم؟

نکاتی که در جزوات برای این سه درس آمده, نکاتی است که هر کسی نمیتواند آنها را گردآوری کند. نکاتی که از جزوات اساتید دانشگاه تهران برداشت شده, نکات کنکوری را آورده و به تنهایی بیش از 70 درصد سوالات هر درس را تا کنون پاسخ داده. این نکات ارزشمند تنها در این مجموعه یافت می شود که برای دستیابی به نتیجه ای بهتر حتما لازم است آنها را بدانیم. اما یک کتاب کمکی در کنار آنها میخوانیم تا هم "ساختار" مطالب دستگیرمان شود و هم "محتوای مطالب و نکات لازم" را داشته باشیم. 

 • من کتاب ژنتیک دکتر منصور رو هرچقدر میخوانم متوجه نمیشوم. آیا برای نحوه مطالعه این کتاب و فهم بهتر آن پیشنهادی دارید؟

در صورتی که دارید کتاب های مرجع رو مطالعه می کنید، پیشنهاد اول ما برای این کار، کتاب نظریه های روانشناسی رشد تالیف ویلیامم کرین انتشارات رشد (مشکی رنگ) است. فهم مطالب موجود در کتاب دکتر منصور (علی رغم اهمیت خیلی بالای این کتاب) برای عمده داوطلبان دشوار است. 

 • با توجه به اینکه dsm عوض شده کدام کتاب ها براساس آن عوض شدند؟

DSM مخفف عبارت Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی) است کهه مستقیماً با دروس روانشناسی بالینی و آسیب شناسی روانی سر و کار دارد. نسخه پنجم آن در سال 2013 منتشر شد.
 

 • من تغییر رشته ای هستم و منابع اصلی کنکور را مطالعه میکنم اما بعضی مباحث رو متوجه نمیشم بخصوص فیزیولوژی. آیا پیشنهادی برای من دارید؟ آیا جزوه برای این درس ها می تونه کمک کننده باشه؟


کتاب دکتر پیری از انتشارات پوران پژوهش برای فیزیولوژیک مناسب است. مطالعه ی صرف یک جزوه ی کامل مثل جزوه ی کیهان همم کفایت می کند اما تصمیم با خودتان است. اگر همه ی رفرنس ها را مطالعه می کنید، مراقب باشید کتابی را از دست ندهید. در دور اول مطالعاتی تلاش نکنید همه چیز را با همه ی جزئیات درک کنید. از آنجا که تغییر رشته ای هستید حتما با یک رتبه برتر کنکور که ترجیحاً تغییر رشته ای هم باشد در تماس باشید. 

 • از بین کتاب های کاپلان، کدام ترجمه اش رو توصیه می کنید؟ (چون ترجمه های مختلفی از این کتاب در بازار وجود دارد)

برای کنکور بهداشت بهتر است ترجمه آقای رضایی رو مطالعه کرد. اما پورافكاري هم ترجمه بدي ندارد.

 • آیا منابع معرفی شده توسط شما، به روز هستند؟ از سال 90 تا کنون تغییر خاصی نداشته اند اما در کنکور 95، برای درس علم النفس از منابع دیگری سوال آمده بود و یا برای درس مرضی DSM تغییر کرده اما منابع شما تغییری نداشته است.
چند نکته در این خصوص قابل ذکر است:
هرساله منابع معرفی شده از سوی گروه آموزشی کیهان با توجه به دو اصل جامعیت و مانعیت تهیه و ارائه می شوند. به این ترتیب که در صورتی که احساس کنیم مطالعه ی یک منبع دیگر نیاز نیست و شما به جای خواندن 4 کتاب، با تسلط بر 3 کتاب از مجموعه منابع یک درس می توانید به درصد قابل قبول (عمدتاً بالای 70 برای هر درس) دست پیدا کنید، از معرفی منابع بیشتر صرف نظر میکنیم. به این ترتیب دو اصل جامعیت و مانعیت رعایت شده اند. جامعیت به ما اطمینان می دهد که منابع مطالعاتی قادر به پاسخدهی به سوالات کنکور تا حدی که به رتبه تکرقمی برسیم هستند. مانعیت هم ما را از این بابت که مطالعه ی یک کتاب اضافی در موفقیت ما تاثیر چشمگیری ندارد، مطمئن میکند.
 • فراموش نکنید برای رسیدن به رتبه تک رقمی باید به میانگین درصد 60 تا 70 درصد در آزمون دست پیدا کنید (درصدهای رتبه 8 بالینی را اینجا ببینید: http://www.kayhanravan.ir/fa/news62.aspx)
 • گروه آموزشی کیهان از سال "1392" فعالیت خود را  شروع کرده است 😉
 • گزارش ها و بررسی ها و همچنین گفته های کیهانی های 95، نشان می دهد برای رسیدن به رتبه تکرقمی کافیست بر 25 تا 30 کتاب معرفی شده ی کیهان تسلط داشته باشید و یا خلاصه های حسابی کار شده ی کیهان را تا 95 % تسلط مطالعه فرمایید. 
 • توصیه میکنیم این مطلب را هم بخوانید: مصاحبه با رتبه 7 کنکور 95 

 

 • آیا امکان اینکه برای هر دو آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم آماده شویم وجود دارد؟

بله این کاملاً  شدنی است. ما هم در کیهان نمونه های موفقی در این زمینه داشته ایم. از جمله خانم رضایی (رتبه 3 بهداشت و 106 علوم سال 93) و خانم مریم بی طرفان (رتبه 49 بالینی در علوم و 14 بهداشت 95). 

🔹مصاحبه با خانم رضایی: کلیک کنید
🔹مصاحبه با خانم بی طرفان: کلیک کنید
 
 • امکانش هست راجع ب دو رشته بهداشت روان و آموزش بهداشت ی کم اطلاعات بدید؟

این دو تا رشته جزو رشته های حوزه پیشگیری هستند و کمتر به بحث درمان بالینی می پردازند...البته امکانات تحصیلی یکسانی براشون هست و تفاوتی از این لحاظ نیست. در مورد جزوه ها فرقی برای دو رشته وجود نداره و شما فقط موقع انتخاب رشته میتونید یکی از این رشته ها را انتخاب کنید.

 (به نقل از خانم رضایی مشاور سابق تخصصی بالینی وزارت بهداشت کیهان)

 • تا چه رتبه ای در تهران شانس قبولی وجود دارد؟

این رقم هر سال می تواند تغییر کند. در یک سال تا رتبه 150 شانس قبولی در یکی از دانشگاه های تهران (شبانه) بود و در سالی دیگرر رتبه 70 این امکان را نداشت. شما تا حدود 120 را در نظر بگیرید. 

 • ظرفیت دانشگاه ها برای کنکور سراسری چند نفر است؟
برای کنکور 94، 150 نفر در گرایش بالینی (روزانه و شبانه) و  158 نفر برای گرایش عمومی ظرفیت  اعلام شد. 
این رقم ممکن است هر سال بسته به شرایط دانشگاه ها تغییر کند (تا حدود 10 درصد). 
 • در ایران کدام دانشگاه ها رشته "روانشناسی بالینی با گرایش کودک و نوجوان" در مقطع کارشناسی ارشد دارند؟

در حال حاضر دانشگاه شهید بهشتی در این گرایش دانشجو میگیرد. یک زمانی دانشگاه خوارزمی هم دانشجو میگرفت اما در سال 94 این کار را انجام نداد. در سال 94 دانشگاه تبریز هم در کنار دانشگاه شهیدبهشتی در این رشته دانشجو میگرفت.

 • بهترین دانشگاه های ایران در رشته روانشناسی چه دانشگاه هایی هستند؟
نمی توان به صراحت در این باره نظر داد اما در تهران دانشگاه های شهیدبهشتی و تهران و در شهرستان ها دانشگاه شیراز نسبت به سایر دانشگاه ها از مقبولیت بیشتری میان دانشجویان و اساتید روانشناسی برخوردار هستند. گرچه دانشگاه¬های علامه، تربیت مدرس، خوارزمی و شاهد در تهران و همچنین دانشگاههای فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان و محقق اردبیلی نیز از جمله دانشگاه های خیلی خوب کشور در این زمینه هستند. 
دانشگاه شهید بهشتی در مقطع کارشناسی ارشد برای دو گرایش "بالینی کودک" و "بالینی با گرایش خانواده" معروف است و دانشگاه تهران برای گرایش "روانشناسی بالینی". 
 • شهریه پردیس در مقطع ارشد چقدر هست؟

بسته به تعداد واحدهایی که بر میدارید بین  5،700 تا 6،300 میلیون تومان است. این مبلغ برای مقطع دکتری بیش از 7 میلیون تومان برای هر ترم تحصیلی است. 

 • آیا با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی میشه مطب، کلینیک یا دفتر مشاوره تاسیس کرد؟

بله، با تحصیل در حداقل دو مقطع در یکی از گرایش های روانشناسی (بالینی، علوم تربیتی، عمومی، استثنایی...) و طی مراحلی،، امکان مراجعه به سازمان نظام و شرکت در آزمون کتبی/شفاهی برای دریافت پروانه فعالیت وجود دارد.

 • من لیسانسی غیر از روانشناسی دارم. آیا میتوانم در کنکور ارشد سراسری روانشناسی شرکت کنم؟

شرکت در آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی از تمامی گرایش ها امکان پذیر است. به طورر کلی هر سال چند رتبه برتر هستند که تغییر رشته ای هستند و برخی از مشاوران همین موسسه کیهان هم که از رتبه های برتر کنکور هستند، در مقطع کارشناسی در رشته دیگری تحصیل کرده اند. مثل آقایان یوسفی و فلاح که به ترتیب رتبه  6 و 8 کنکور سراسری ٩٣ و ٩١ را در رشته روانشناسی کسب کردند در حالی که در مقطع لیسانس در رشته های کتابداری و حسابداری تحصیل کرده بودند. با برنامه ریزی صحیح و استفاده از ابزارهای کارآمد امکان موفقیت هر داوطلبی از هر رشته و دانشگاهی در آزمون #سراسری کارشناسی ارشد 96 در رشته روانشناسی وجود دارد. 

 • با میانگین درصدهای ... چه رتبه ای کسب می کنم؟ و کجا می توانم قبول شوم؟

دوستان عزیز برای این امر نیاز است که منتظر نتایج نهایی باشید چون رتبه در رقابت با دیگر شرکت کنندگان مشخص می شود وو میانگین سایر افراد هم مهم است. و ظرفیت دانشگاهها نقش مهمی در قبولی دارد. پس قبل از نتایج و انتشار دفترچه ی انتخاب رشته نمی توان پیش بینی دقیقی داشت. 

 • با توجه به اینکه سوالات کنکور روانشناسی از بین حدود 20 کتاب اصلی طراحی می شود، آیا باید همه منابع اصلی را خواند؟
دانشجویی که تغییر رشته ای است ابتدا باید دو سه کتاب مرجع از جمله کتاب‌های آسیب شناسی روانی و روانشناسی رشد را به طور روزنامه وار مطالعه کند تا ذهنش آماده ورود به مطالب جزوات بشود.
اما دانشجویی که تغییر رشته ای نیست و با مطالب روانشناسی به طور کلی آشنایی دارد، می‌تواند بلافاصله وارد مطالعات جزوات شده و هرچه زودتر تسلط خود روی مطالب را بالاتر ببرد.
 • آیا با رتبه 50 کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شانس قبولی وجود دارد؟

با رتبه 50 بهداشت امکان قبولی بین الملل در شهرستان وجود داره و روزانه احتمالش خیلی کمه. شاید زاهدان قبول بشید.

 • جهت آمادگی برای مطالعه کنکور ارشدِ پیشِ رو باید از چه زمانی اقدام کنم؟ آیا جزوات کیهان به تنهایی برای موفقیت کافی هستند؟

از 12 ماه مانده به کنکور داوطلبان کم کم مطالعات خود را شروع می کنند. گزارش داوطلبان، نتایج کیفیت سنجی ها و نتیجه کیهانی هاا موید این نکته است "جزوات کیهان برای تک رقمی شدن کافی ست". البته اگر تغییر رشته ای هستید در کنار جزوات حتماً یک کتاب مطالعه کنید که میتوانید در جلسه مشاوره رایگان با یکی از رتبه های برتر کنکور 94 به بعد، اطلاعات دقیقتری دریافت کنید: اسمتون رو به سامانه 02166475620 ارسال کنید. 

 • منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی چه کتاب هایی هستند؟ (کتاب های مرجع)  
منابع مرجع معرفی شده از سوی مشاوران کیهان و رتبه های برتر کنکور مربوط به کنکور ارشد96  سراسری را می توانید اینجا مشاهده کنید: کلیک کنید
 
 • کنکور ارشد سال آینده چه زمانی برگزار میشه؟

کلیک کنید.

 • اگر کسی روزانه قبول شود اما ثبت نامش را قطعی نکند، تا دو سال محروم میشود؟


این نوع محرومیت از نوع محرومیت ثبت نامی است. به این ترتیب که اگر داوطلبی در نوبت روزانه یک دانشگاه به طور نهایی قبول شودد اما برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه نکند، تا دو سال از تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی صرفاً "در نوبت روزانه" محروم میشود اما همچنان امکان تحصیل در نوبت "شبانه" را خواهد داشت. این محرومیت شامل سایر انواع ثبتنامی دانشگاه های دولتی از جمله پیام نور، پردیس خودگردان و نوبت شبانه نمیشود. به عبارتی قبولی در آنها وعدم مراجعه برای ثبت نام، باعث ایجاد این محرومیت ثبت نامی نمی شود.

 • آیا لازم است انواع اختلالات اسکیزوفرنی (از جمله آشفته و پارانویا) را که در DSM-IV بودند و در DSM5 حذف شدند، بدانیم؟چطور است دیگر به سراغ آنها نرویم و فقط بر اساس DSM5 مطالعه کنیم؟


 این مطالب را هنوز لازم است بدانید. مطالعه "صرفاً" بر اساس DSM5 میتواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند. ضمن اینکه در کنکورر دکتری 95 از این مبحث سوال آمده بود. بر همین اساس است که برای کنکور پیش رو نیز مشاوران گروه آموزشی کیهان برای درس بسیار مهم روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی کنکور ارشد و دکتری تشخیص داده اند که سه مجموعه از جزوات "آسیب شناسی روانی، کودکان استثنایی و DSM5"  برای کسب حداکثر آمادگی لازم است. 

 • با توجه به اینکه دو سه سالی است که DSM-5 به بازار آمده و کتابهایی هم از این دست ترجمه شده است (از جمله کاپلان و گنجی و ... )، من برای کنکور ارشد 96 باید DSM-5 بخوانم یا DSM-4؟

همانطور که پیشتر اعلام کرده بودیم، ارزیابی ما (مشاوران گروه آموزشی کیهان) از این موضوع در وهله اول بر اساس آخرین کنکور برگزار شده است (و نه هیاهوهای فاقد منبع موثق و تبلیغاتی). همانطور که در کنکور دکتری و کارشناسی ارشد سراسری 95 نیز مشاهده شد، همچنان مطالعه ی منابع DSM-4 احساس می شود و دوستانی که برای این کنکورها صرفاً منابع DSM-5 مطالعه کرده بوده اند باخسران های جدی مواجه شده اند. بر این اساس، گروه مشاوران کیهان برای کنکور کارشناسی ارشد و دکتری 96 نیز از همان ترکیب فوق العاده موثر سه  جزوه ی "آسیب شناسی روانی (برمبنای DSM-4) - کودکان استثنایی - جزوه DSM-5" برای رسیدن به نتیجه ای مطمئن استفاده خواهد کرد، ترکیبی که شواهد عینی نشان داد همچنان در کمترین زمان می تواند ما را به بیشترین بازدهی ممکن برساند. طبیعی است توصیه ما به دوستانی هم که قصد مطالعه ی "خود منابع مرجع اصلی" را دارند، این است که "باید هم DSM-5 را بدانید هم DSM-4 را".

 • آمار رو چند درصد بزنیم، درصد خوبی محسوب میشه؟

واقعاً پاسخ دقیقی برای این سوال وجود نداره و شما نهایتاً باید میانگین موزون درصدهایتان را به حد مورد انتظار (که در سایت کیهان هست و میتوانید با مقایسه با رتبه های برتر به نتیجه برسید) برسانید. 

میانگین درصد این درس در بین رتبه های زیر 50، چیزی حدود 50 تا 60 (به نسبت هر کنکور) است اما دامنه تغییرات آن گسترده است و میتواند از 10 تا 90 بین داوطلبان مختلف در همین حدود رتبه نوسان داشته باشد. 
به میانگین موزون درصدهایتان در مجموع درس ها توجه کنید.
 •  الان اگه من بخوام کتاب تست های تالیفی جاهای مختلف رو بزنم، میتونه به تسلطم کمک کنه یا نه؟

تست های تالیفی هم خوب هستند. اما به اولویت. ابتدا مطالب اصلی رو مطالعه کنید. بعد تست های کنکور خودتون (سراسری، آزاد، بهداشت ... ) رو برای چند سال اخیرش (4 سال اخیر) بزنید و بعد تا 12-10 سال هم میتونید عقبتر برید (اگه میدونید نحوه سوالات اون موقع با الان تغییری نکرده). بعد از اینها که سوالات مربوط به کنکورهاتون رو زدید (توجه کنید که "مربوط بودن" خیلی مهمه)، میتونید به سراغ تست های تالیفی برید. 

در این بین گاهی داوطلب ها بین منابع مختلف برای یک سوال جوابهای متناقضی میبینن که این به خاطر کلید سنجشه معمولاً یا اشتباه تایپی اون کتاب. نکته ای که در اینجا هست اینه که به منبع اصلی مطالعاتی تون مراجعه کنید و با دانش و تشخیص خودتون به جواب صحیح برسید و بدونید که این موضوع در بین کنکوری ها شایع هست. 
نکته دیگر اینکه، با صِرف زدن تست های 10 سال گذشته، به هیچ وجه نمیشه در کنکور "سراسری" یا "وزارت بهداشت" به نتیجه رسید و مطالعات شما باید فراتر از اینها باشه. 
 • من میزان تطابق جزوات بهداشت شما رو با آزمون امسال مشاهده کردم. میشه تخمین بزنید که اگر کسی در همین کنکور این درصد ها رو زده باشه رتبه ش چند میشه؟ البته زبان رو اگه میشه صفر در نظر بگیرین!

سوال بسیار خوبی پرسیدید. با توجه به اینکه در 3 سال گذشته، میانگین درصد رتبه های تک رقمی در آزمون کارشناسی ارشدد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت  چیزی حدود 60 تا 65 درصد بوده است و این جزوات در 3 سال گذشته به طور میانگین به بیش از 70 درصد از سوالات کنکور پاسخ داده اند(طبق كيفيت سنجي هاي منتشر شده بر روی سایت و گزارش استفاده کنندگان)، بنا بر اين تسلط 95 درصدی روی این مجموعه که حسابي روی آن كار شده، شانس رسیدن به رتبه تک رقمی را برای شما به راحتي فراهم می کرد.
🔹ولی  به طور كلي در صورتی که در این آزمون یا آزمون سراسری، زبان را  صفر بزنید، بهتر است کلاً قید رتبه تک رقمی در کنکور راا بزنید و به چیزی بهتر از رتبه 20 تا 30 (در بهترین حالت، آن هم براي كنكور بهداشت ) فکر نکنید. در صورتی که با اندکی تلاش می شود زبان را تا 20 الی 30 درصد ارتقاء داد.
✳️اطلاعات بیشتر در مشاوره رایگان با رتبه برتر کنکور وزارت بهداشت: کلیک کنید.


جزوات و بسته های آموزشی

 • آیا امکان ارسال جزوات برای شهرستان ها هم وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد. بسته شما رو با پست ارسال می کنیم و حدوداً 3 4 روزه و نهایتاً یک هفته ای به دستتون میرسه.. میتونید با کلینیک جهت هماهنگی های لازم تماس بگیرید.

02166475618 الی 20

 • آیا جزوات و سایر بسته ها و مشاوره های گروه آموزشی کیهان رو به صورت اینترنتی می شود خریداری کرد؟

بله بله. با مراجعه به وبسایت فروشگاه کیهان (keyhanravan.ir) و مشخصاً در این صفحه، می توانید با چند کلیک جزوات مورد نیاز خودد را تهیه نمایید تا در کمتر از یک هفته کاری به وسیله پست پیشتاز به دست شما برسند: کلیک کنید.
 

 • جزوات کیهان با منابع اصلی چه تفاوتی دارند؟ بين اينکه فرد تمام کتاب ها رو بخونه و يا اينکه فقط جزوات کیهان رو بخونه، چه تفاوتی هست؟ تفاوت حجمشون چقدره؟

هر جزوه ای در کیهان، خلاصه ی چند کتاب مرجع هست. طبیعتاً مطالعه ی کامل تمام کتاب های مرجع کاریه که توصیه ی اولیه ی ماست اما به کسی که فرصت کافی داشته باشه. اگه فرصت کافی ندارید که این همه کتاب رو خلاصه کنید باید به سراغ کتاب خلاصه یا جزوه برید. جزوات کیهان، از جزوات رتبه های برتر دانشگاه تهران تهیه شده که سال به سال آپدیت و به روز شده و الان مثل کتاب شده. تفاوتی که خوندن جزوات با کتاب داره در چند چیز هست: 

1. اگر شما کتاب رو بخونید مطالب رو عمیق تر و به کمک تصاویر و مثال ها و توضیحات بیشتر یاد میگیرید. اما زمانی حدودا 5 برابر باید صرف کنید ! 
2. اگر جزوات رو بخونید میزان زمانی که برای خلاصه کردن مثلا 5 کتاب برای هر درس باید بگذارید ذخیره میشه و یکجا خلاصه ی رتبه های برتر از اون کتاب ها رو میخونید. مثلا جزوه آمار و روش تحقیق کیهان که برای کنکور #ارشد_96 طبق اخرین تغییرات کنکور 95 تهیه شده، خلاصه ی بیش از 6 کتاب هست که خانم اسماعیلیان، دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی دانشگاه شهیدبهشتی آماده کرده ند. 
خوندن جزوات ممکنه باعث بشه برخی نکات رو که توی کتاب ها هست از دست بدید (در حد 10 تا 30 درصد) اما این فرصت رو به شما میده که چندین دور مطالب رو مطالعه کنید و بیشتر تسلط پیدا کنید. ضمن اینکه برای رتبه یک شدن، نیاز به درصد بالای 90 نیست، همینکه 65 بزنید کافیه و جزوات شما باید بیش از 75 درصد مطالب رو پوشش بدن. 
مبالغ پکیج ها رو میتونید در این صفحه ببینید: کلیک کنید.
 • با توجه به اینکه بخشهایی کمی از "آزمون های روانی" در کنکور سراسری می آید، آیا باید همه ی بخش های "آزمون ها" را در "جزوه روانشناسی بالینی کیهان" بخوانیم؟
بخش آزمون های روانی در ویرایش سوم به جزوه روانشناسی بالینی کیهان اضافه شد. از این بخش کمتر در کنکور سوال می آید و توصیه میکنیم شما مطابق با اولویت تان آن ها را مطالعه کنید. در واقع بخش هایی مثل رورشاخ را که کم سوال تر هستند در اولویت های پایانی مطالعاتتان قرار دهید و تنها پس از کسب تسلط کافی روی موضوعات پرسوال تر در کنکور، به سراغ این بخش ها بروید. در واقع در صورتی که فرصت پیدا کردید و به تسلط کافی روی مطالب مهم تر رسیدید، به سراغ این بخش ها هم بروید. 
یک اصل خیلی مهم را فراموش نکنید: اولویت بندی بر اساس سوالات کنکور. 
دو اشتباه شایع: برخی بدون توجه به اولویت بندی، وقت خود را صرف مطالعه مطالب مهم و غیرمهم میکنند و به این ترتیب دیرتر به تسلط روی مطالب "مهم" میر سند و فرصت کافی برای مرور بیشتر روی مطالب "مهم" ندارند. 
برخی دیگر علی رغم اینکه فرصت برای مطالعه مطالب بیشتر دارند، مطالبی که "شاید" در کنکور بیاید اما تا حالا نیامده، وقت خود را صرف مرورهای چندباره ی مطالبی میکنند که دیگر کاملاً به شان تسلط دارند.
 • جزوه بالینی کیهان که برای سراسری عالی بود. برای بهداشت هم همینو بخونم کافیه؟

سوالات درس بالینی برای کنکور بهداشت از کتاب کوری می آیند. توصیه مان این است که همین کتاب یا خلاصه رتبه های برتر بهداشت را که در کیهان تایپ و چاپ و ویراست شده بخوانید: کلیک کنید

 • پکیج آموزشی آمار و روش تحقیق (فیلم کارگاه خانم اسماعیلیان) با توجه به زمان محدود من، به دردم میخوره؟ این پکیج برای همه کنکورها مناسب هست؟

حتماً به زمانی که در دست دارید توجه کنید دوست عزیز. مطالب و محتوای این کارگاه بسیار ارزشمند است و تماشای صرف فیلم کارگاه موجود در پکیج به شما کمک خواهد کرد در زمان نسبتاً کم به تسلط قابل قبولی روی مباحث این درس مهم برسید. اما اگر شما الان آمار را مثلا بالای 60 میزنید و یکی دو درس دارید که زیر 50 است و میتوانید با مطالعه بیشتر روی آنها به درصد بهتری برسید، پیشنهاد ما این است که فیلم کارگاه آمار (پکیج آمار کیهان) را تهیه نکنید و به آن درسها بیشتر برسید. اما اگر به طور مثلا درصد آمارتان حدود 10 تا 50 است یا اینکه 60 است اما درسهای دیگر هم در این حدود است، تهیه پکیج و تماشای فیلم کارگاه موجود در آن میتواند در مدت زمان کوتاهی کمک ازرشمندی در ارتقای درصد شما داشته باشد. پس به دو چیز توجه کنید: 

1. زمانی که در کل در دسترس دارید.
2. آخرین درصدهایی که در هر درس در یک آزمون کسب کرده اید و درصدهایی که در ذهن دارید. 
پاسخ سوال دوم شما مثبت است.
 • آیا تا به حال کسی با جزوات کیهان نتیجه خوبی کسب کرده است؟ جزوات به صورت فایل هستند یا چاپ شده اند؟  و بعد اینکه من میتونم توی شهرمون اونها رو تهیه کنم؟ آیا واقعاً جزواتی بهتر از اینها نیست؟

پاسخ سوالات شما را یک به یک عرض میکنیم:

1. جزوات کیهان از مجموعه جزوات پیشتاز و پرطرفدار در کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی است که در سه سال گذشته منبعع اصلی و اولیه ی مطالعاتی رتبه های برتر متعددی از جمله مینا اسفندیاری (رتبه 8)، آرزو سورمه (رتبه 11)، زهرا خانی (رتبه 39) و ... بوده است. مصاحبه و کارنامه این دوستان و سایر رتبه های برتر در وبسایت قابل دسترس است.
2. تمامی جزوات به شکل کتاب تایپ، ویراست و چاپ شده هستند و شما نیاز ندارید تا مجدداً هزینه ای برای چاپ فایل PDF بپردازید. 
3. در حال حاضر جزوات کیهان تنها از خود مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره کیهان قابل تهیه است (اطلاعات تماس؛ کلیک کنید). 
4. دوستان ساکن تهران به سه شکل حضوری، ارسال پیک و پست پیشتاز؛ دوستان ساکن شهرستان به شکل پست پیشتاز  (پرداختت »» ثبت سفارش »» تحویل در کمتر از یک هفته)
5. بهترین را ما تعیین نمیکنیم دوست عزیز بلکه خود دانشجویان و شما تعیین می کنید :)
اما آن چیز که مشخص است این است که نگارش جزوات به گونه ای است که با مطالعه ی این مجموعه ها امکان رسیدن به تسلط (درر حد رتبه تکرقمی) در کمترین زمان ممکن وجود دارد که البته این را افرادی که از این مجموعه ها استفاده کرده اند و نتیحه گرفته اند (مثل خانم ها اسفندیاری، سورمه و خانی) بهتر می توانند شرح دهند.
** می توانید سوالات مشاوره ای و برنامه ریزی خود را در مشاوره رایگان یا تخصصی تلفنی/حضوری از رتبه های برتر و تکرقمی کنکورر روانشناسی بپرسید **

 • من جزوات کیهان رو دارم، اما آیا امکانش هست در ادامه از کتب سایر موسسات هم استفاده کنم یا باید تا کنکور فقط جزوات کیهان رو بخونم؟

بله بله برنامه ما در کیهان به روی تمام کتب لازم از تمام موسسات باز است. ابداً اینطور نیست که فکر کنید جزوات کیهان یک شربت معجزه آسا و 100درصد کامل و بی نقص هستند و بقیه کتب پر از اشکال و بی اثر و ما تا آخر روی کتب کیهان به مطور متعصبانه میمانیم. اینطور نیست. به برنامه ی داده شده به کیهانی های برتر، خانم ارغوان انصاریان و خانم سورمه نگاه کنید و  بینید که ما در صورت لزوم به سراغ کتاب هایی از انتشارات دیگر از جمله  مدرسان، پوران پژوهش، ساد، سنجش تکمیلی و ... هم رفته ایم و خواهیم رفت. اگرچه همانطور که در مصاحبه مینا اسفندیاری می بینید، تسلط 95 درصدی روی همین جزواتی که دارید به احتمال 90 درصد شما را به نتیجه (رتبه تک رقمی) می رساند، با این حال هرجا تشخیص دهیم حضور یک کتاب یا کلاس از سایر مراکز به ما کمک میکند به هدف و پیمانی که با شما داریم زودتر و مطمئنتر نزدیک شویم، قطعاً آنها را وارد برنامه می کنیم.

لینک های مفید:


زبان تخصصی

 • در کنکور ارشد روانشناسی از گرامر و لغت هم سوال می آید؟

در کنکور سراسری کارشناسی ارشد روانشناسی، در 8 سال گذشته مستقیماً از گرامر سوالی مطرح نشده و از سوالات لغت آن طورر که در کنکور علوم تربیتی یا دکتری تخصصی می آید، خبری نیست(و به شکلی دیگر مطرح میشود). اما گرامر به درک بهتر شما از متن کمک میکند تا بتوانید به سوالات متن (درک مطلب) به خوبی پاسخ دهید. همچنین سوالات لغات هم که یک سوم سوالات را تشکیل میدهند، از خود متن می آیند. پس بهتر است لغات متون کنکورهای گذشته و کتاب سیدمحمدی را به خوبی بدانید.

 • منبع تست های زبان کنکور ارشد سراسری کدام کتاب است؟

هیچ کتابی برای درس زبان تخصصی در کنکور ما (کارشناسی ارشد سراسری وزارت علوم روانشناسی)  لزوماً منبع نیست. باید به درک درستی از متون برسیم و به حد کافی هم واژگان عمومی و تخصصی بلد باشیم که کتاب دکتر سیدمحمدی (نشر روان - ارسباران) یا کتاب دکتر محسن طالب زاده (مرکز نشر جهش) در این زمینه بهترین گزینه های ما هستند. یکی از این دو را مطالعه می‌کنیم. روش مطالعه هم که در جلسات برنامه ریزی، رتبه های برتر خدمتتان خواهند گفت.

برای مشاهده ی منابع پیشنهادی سایر دروس در کنکور سراسری به این صفحه مراجعه کنید.

 •  من از طریق سایت شما کتاب زبان سیدمحمدی رو خریداری کردم که گویا ۳ فصل آخر رو کاملا نداره! (فصل ۱۳ و ۱۴ و ۱۵) در حالی که توی کتاب راهنماش ترجمه‌اش هست. 

این سه فصلی که به درستی به آنها اشاره کردید، عمداً به تصمیم مولف یا ناشر در بخش فارسی هستند اما در بخشی انگلیسیی نیستند. حدس ما این است که با توجه به اینکه از مباحث این فصل ها در درس زبان کنکور ارشد روانشناسی معمولاً سوال نمی آید، مولف آنها را در بخش انگلیسی نیاورده اما برای آنکه بخش فارسی به عنوان یک کتاب کوچک روانشناسی عمومی هم قابل استفاده باشد، آن را در بخش فارسی حفظ کرده اند که به نظر ما کار معقولی می آید. با آرزوی موفقیت برای شما. 

 • من در زبان خیلی ضعیف هستم. چطور است کلاً این درس را کنار بگذارم و زمانم در آزمون و در مطالعات  را به سایر دروس اختصاص دهم؟

درباره زبان زیاد صحبت شده است و اهمیت آن. خب طبیعی ست که اولین راه حل ممکن است بهترین راه حل نباشد. پس باید فکر کنیم ببینیم بهترین کار در قبال زبان چیست ؟ 

نمیتوان خیلی دقیق گفت که چه کار کنید. به این جهت که خوانندگان این مطلب ممکن است وضعیت های کاملا متفاوتی در درس زبان داشته باشند. اما میتواند به اشتباهات رایج اشاره کرد. چند اشتباه رایج درباره درس زبان در کنکور ارشد روانشناسی رخ میدهد که شما انجام ندهیدشان: 
1. اینکه وقت داشته باشید اما با این فکر که "نمیتونم و نمیفهمم" کلاً بیخیالش شود
2. اینکه تاثیر عوامل هیجانی و روانی در مطالعه زبان را نادیده بگیرید
3. اینکه زبانتان نسبتاً خوب باشد و با مطالعاتی بیشتر بتوانید ارتقاءش دهید اما به آن توجهی نکنید. 
4. اینکه اصلاً به روش تست زنی تان در درس زبان توجه نکنید و سر جلسه "هر طور دوست داشتید" تست بزنید. 
5. اینکه اول همه ی تست های زبان را بزنید سر جلسه. 
6. اینکه تست های زبان را به طور کلی بگذارید برای آخر جلسه. 
 
چند توصیه کلی هم اضافه کنیم:
1. حتماً متون ترجمه ی کتاب تست های کیهان (هر دو جلد) را به خوبی بخوانید و با دقت. سعی کنید به جای آنکه همه ی متون از همه ی سالها را بخوانید اما با تمرکز پایین، با تمرکز بالا و یادگیری کافی هرچقدر که توانستید بخوانید. در واقع یادگیریِ چطوری خواندن زبان را در اولویت قرار دهید. 
2. پکیج زبان پیشرفته کیهان به درد همه ی داوطلبانی که در کنکورشان تکنیک های درک مطلب دارند میخورد. تکنیک هایی که در فیلم کارگاه توضیح داده شده را ، گویی که سر کلاس نشسته اید، همراه با بچه های سر کارگاه (در فیلمی که از پکیج مشاهده میکنید) تمرین کنید و سعی کنید به جای حفظ کردن گفته ها، مطالب را یاد بگیرید. 
3. لغت های مهم کنکورهای گذشته کنکور را از روی 1360 واژه ای که در پکیج زبان پیشرفته دارید حتماً خیلی خوب مرور کنید. اگر پکیج را ندارید هم میتوانید خودتان از روی متون کنکور آنها را استخراج کرده و حفظشان کنید. 
4. در یادگیری لغات، فراموش نکنید که به سراغ لغات مترادف هم بروید حتما. در 1360 واژه برای هر لغت 2 تا 5 مترادف آمده است. اگر هم خودتان لغات را استخراج میکنید، میتوانید از یک دیکشنری برای این کار استفاده کنید. لطفاً در این زمینه حواستان به سرمایه نازنین تان یعنی وقت تان باشد. 
5. مرور مرور مرور. یادگیری را به وسیله مرور نیرومند کنید. هیجان برای جلو رفتن داشته باشید اما کم! از روش هایی که مشاوران ارائه می دهند یا در ابتدای 1360 واژه توضیح داده شده استفاده کنید. روش مرورهای 1،3،5،7 ... و یا تیک ایت (8 تیک). 
6. لطفاً اگر به حزئیات بیشتر و دقیقتری نیاز دارید از مشاور تخصصی گرامی تان بهره بگیرید. ما هم اگر به نکاتی که "عمومی و کلی" باشند برخورد کنیم، برایتان مینویسیم. آن قدر مینویسیم که "کیهانی ها از همه جای ایران بشکفند" . بله. 
 • درصد ایده آل برای درس زبان در کنکور سراسری کارشناسی ارشد چقدر است؟
درصد کاملاً مشخص و ایده آلی برای این درس وجود ندارد.  همانطور که در این صفحه مشاهده می کنید، درصد رتبه های زیر 50 در این درس نوسان دارد و میتواند از  زیر 50 تا نزدیک 100 در تغییر باشد و الزامی ندارد که حتماً حتماً به درصد 50 برای این درس دست پیدا کنید و نتیجه نهایی شما را میانگین موزون درصدهایتان در هر 7 درس (گرایش بالینی یا عمومی را عرض میکنیم) تعیین می کند. اما چند نکته در این بین وجود دارد: 
1. سعی کنید به هر ترتیبی که شده زبان را بالای 20 بزنید (اگر فکر میکنید خیلی ضعیف هستید در این درس)
2. اگر زبان را 70 میزنید و مدام در تلاشید تا به 95 یا حتی 100 برسید، پیش از هر کاری نگاهی به سایر درسها بیندازید که مبادا قربانی جاه طلبی شما در این درس شوند و ازشان غفلت کنید. اما اگر وضعتان در آن درسها هم خوب است (که خوش به حالتان واقعا!)، میتوانید تست های بیشتری از کنکورهای شبیه به کنکور ما را (رشته مشاوره، علوم تربیتی و ...، بخش های درک مطلب اش) بزنید. 


دکتری تخصصی

 • آیا داشتن مدرک زبان برای شرکت در آزمون دکتری الزامی است؟

برای کنکور وزارت بهداشت، داشتن مدرک زبان مخصوص وزارت بهداشت ( MHLE ) لازم است اما برای وزارت علوم الزامی ندارد. درر وزارت علوم تنها پس از آنکه پذیرفته شدید و در ترم سه که آزمون جامع دارید، باید حتما یک مدرک زبان معتبر (مثل MSRT) داشته باشید با نمره ای مناسب (معمولاً بیشتر از 50). اطلاعات بیشتر را در این لینک مشاهده کنید یا با مشاوران تخصصی کیهان (رتبه های برتر کنکور روانشناسی) به طور رایگان مشاوره داشته باشید. 

 
 

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی

 

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی

 

مطالب مرتبط:
 


 

 

 
 

تعداد بازديد : 4187
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 26
مائده
|
1398/07/09 - 11:24
0
0
سلام خسته نباشید. می‌خواستم ببینم اگر من جزوات ارشد بالینی بهداشت و تهیه کنم بهترین زمان برای مطالعه جزوات کی هست؟ اول رفرنس ها رو مطالعه کنم یا همراه با منابع جزوات هم مطالعه شود؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/07/09 - 17:14
سلام مائدهبهترین زمان شروع حدود 9 ماه پیش از برگزاری آزمون هست. جزوات به تنهایی یا شاید در کنار یکی دو تا از کتاب های مرجع کفایت میکنن و پوشش دهی فوق العاده ای در کنکور های سال های اخیر داشتن که میتونید گزارش هاش رو از لینک زیر مشاهده کنید:  
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
نازنین
|
1398/04/29 - 13:40
0
0
سلام ،وقت بخیر میگن اگر ارشد بهداشت قبول بشیم مصاحبه داره ممکنه رد بشیم برای سال بعد بمونیم،راست میگن؟ یه سوال دیگه من رشد و زبان رو هفتاد زدم تقریبا حتی شاید بالاتر،بقیه پایین تر بعضی هم خیلی پایین امیدی به قبولی هست یا فقط اونهایی قبول میشن که همه رو بالای هفتادبزنن ؟چون اینطور شنیدم ،برای گرایش سلامت
پاسخ ها
نسیم اسفندیاری
|
1398/04/30 - 12:33
سلام‌ وقت شما هم بخیر

خیر برای مقطع ارشد مصاحبه وجود نداره و فقط رتبه ی شما ملاکه
برای رتبه ی زیر بیست در کنکور وزارت بهداشت به میانگین حدودا ۵۵ نیاز هست
اکر بقیه ی درسهاتون هم درصدی همین حدود داشنه باشند احتمال قبولیتون زیاده
مرجان
|
1398/04/25 - 09:59
0
0
باسلام وخسته نباشی ببخشید در رشته ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه تربیت دبیر رجایی بهتره یا دانشگاه شهید باهنر کرمان
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/26 - 15:27
سلام مرجان


سوالتون خیلی جزئی هست. طبق اطلاعات ما، به صورت کلی دانشگاه شهید باهنر کرمان بهتر هست :)
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
Zahra
|
1398/04/23 - 16:34
0
0
سلام خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدید بین دانشگاه خوارزمی والزهرا از لحاظ سطح علمی و رتبه بندی برای ارشد روانشناسی تربیتی کدوم بالاتر وبهتر هست ؟ خیلی سردرگمم و هنوز انتخاب رشته نکردم
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/25 - 11:34
سلام زهرا


اول خوارزمی بعد الزهرا، ولی با اختلاف خیلی کم! هر دو دانشگاه بسیار خوب و با سطح علمی بالا هستن :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
نسیم
|
1398/04/18 - 15:26
0
0
سلام . من تغییر رشته ای هستم . می خواستم بپرسم اگه تو دانشگاه های پردیس خودگردان و پیام نور و غیرانتفاعی ارشد بخونم بعداً برای گرفتن پروانه نظام روانشناسی و اشتغال مشکلی ندارم.؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/18 - 18:36
سلام نسیم


خیر مشکلی از این جهت وجود نداره :)


گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
نغمه
|
1398/04/18 - 10:43
0
0
سلام،خسته نباشید لطف میکنید در مورد سایر دوره ها یه توضیح بدید ؟دوره مشترک چیه؟کدومش هزینه کمتری از بقیه داره ؟نهایت هزینش چقدر میشه؟شبیه ترین رشته به روانشناسی سلامت توی وزارت علوم چیه؟در مورد وام گرفتن هم اگر میشه توضیح بدید هیچ اطلاعی ندارم ،ببخشید که طولانیه و ممنونم که وقت برامون میذارید
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/18 - 15:54
سلام نغمه


متاسفانه پاسخ سوالاتتون رو من هم دقیق نمیدونم. شاید پاسخ برخیشون رو بشه تو جلسه مشاوره رایگان داد. نامتون رو در لیست موجود در لینک زیر ثبت کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم:

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
ناشناس
|
1398/04/10 - 12:09
0
0
سلام خسته نباشید،کنکور علوم ،درس زبان ،بالینی،رشد رو تقریبا پنجاه درصد جواب دادم بقیه خیلی پایین بود فقط سعی کردم منفی جواب ندم به نظر شما امیدی به قبولی هست یا برنامه بریزم برای سال آینده؟ ممنون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/10 - 17:06
سلام دوست گرامی


با توجه به سختی کنکور امسال، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. بهتره همین چند روز باقیمونده رو صبر کنیم تا ببینیم نتیجه چی میشه :)


موفق باشید

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
نازی
|
1398/04/09 - 21:24
0
0
سلام،وقت بخیر،شنیدم برای کنکور بهداشت درس زبان خیلی مهمه،اگر کسی فقط زبان رو خیلی خوب مثلا هشتاد بزنه اما بقیه رو خیلی پایین مثلا بیست درصد بزنه به خاطر زبان امکان قبولی هست یا نه؟(روزانه) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/10 - 10:49
سلام نازی


خیر به هیچ وجه. این که میگن زبان خیلی مهمه به این معناست که اگر همه دروس رو بالا بزنین زبان رو پایین بزنین شانس قبولیتون پایین میاد. ولی به این معنا نیست که زبان به تنهایی منجر به قبولی بشه :)


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
مغموم
|
1397/07/07 - 15:54
0
0
سلام من امسال ارشد بهداشت روزانه زنجان قبول شدم و ثبت نام کردم اگه انصراف بدم میتونم ارشد علوم سال 98 رو شرکت کنم یا کلا ازهردوتا محروم میشم؟؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/07/07 - 23:24
سلام مغموم

متاسفانه ما در این حوزه اطلاعی نداریم میتونید از روابط عمومی سازمان سنجش سوالتون رو بپرسید.

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد ودکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
گلسا
|
1397/03/21 - 19:35
0
0
سلام. وقت شما بخیر من مخواستم سوال کنم یک قسمت از سایت جزوات به صورت جدا جدا گذاشته شده برای سفارش اینترنتی که همون جزوه های داخل پکیج سال 98 هست؟ چون حقیقتا من میخوام به عنوان مثال ماهی دو تا سه تا از جزوه ها رو سفارش بدم و خرید پکیج به صورت یک جا برام امکان پذیر نیست.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/03/21 - 23:46
سلام گلسا 

بله بله شما میتونید جزوات رو به صورت تک تک بخرید و این جزوات همون جزوات داخل پکیج 98 هستند.

موفق باشید:) 

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
مریم انصاریان
|
1397/03/10 - 14:50
0
0
سلام وخسته نباشید خدمت کیهانی های عزیز خواستم بپرسم برای مشاوره وراهنمایی انتخاب رشته میتونم از شما کمک بگیرم ووقتی رو رزرو کنم؟ایا با رتبه 576جایی قبول میشم؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/03/10 - 20:39
سلام مریم

بله بله میتونید برای رزور جلسه مشاوره با پذیرش تماس بگیرید(02166475618 الی 20)
احتمال قبولی دارید.

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد ودکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
elsa
|
1396/11/21 - 15:06
0
0
سلام من میخوام اماده شم واسه ازمون دکترا ولی سردرگمم نمیدونم وزارت علوم وشرکت کنم یا وزارت بهداشت چون رشته ام بالینیه .عده ای میگن بهداشت خوبه عده ای هم میگن علوم شانس قبولیش بیشتره میشه منو راهنمایی کنین ؟واینکه ایا میشه دوتا ازمونم شرکت کرد؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/11/21 - 15:39
سلام السا

توصیه میشه برای رهایی از این سردر گمی از امکان مشاوره رایگان ما استفاده بفرمایید:


02166475618 الی 20 
زهرا
|
1396/11/07 - 13:21
0
0
باسلام و خسته نباشید من به تازگی با مجموعه شما آشنا شدم و همین بهمن از کارشناسی روانشناسی فارغ التحصیل شدم.برای زمان باقی مونده تا کنکور با توجه به اینکه تا الان مطالعه ای نداشتم و دانشگاه شهرخودم فردوسی مشهد مدنظرمه دوستان کپسول های کیهان و پیشنهاد دادند که از زمان موجود خوب استفاده بشه.میخواستم بدونم خود مجموعه هم با شرایط موجود داوطلبی مثل من پیشنهاد تسلط روی کپسول های هر درس و برای روانشناسی بالینی دارند؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/11/07 - 21:55
سلام زهراکپسول ها برای کسانی هست که جزوات رو خوندن و برای مرور مهمترین نکات میخوان از کپسول ها استفاده کنند تا کاملاً روی تک تک نکات مسلط بشن. با توجه به این که زمان کافی داریم برای مطالعه جزوات، توصیه می کنم از امکان مشاوره رایگان ما استفاده بفرمایید تا همکارانم به طور کامل راهنماییتون کنن از الان تا اردیبهشت ماه چطور برنامه ریزی کنید و چه منابعی رو مطالعه بفرمایید. فقط عجله کنید و زودتر تماس بگیرید:
02166475618 الی 20


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.