.
hed

در آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟


مریم بی طرفان

سلام دوستان

یکی از سوالات شایعی که اکثر دانشجویان با آن مواجه میشوند شرکت در آزمونهای آزمایشی است...اینکه تا چه حد ضرورت دارد و چه آزمونی میتواند به رشد ما کمک کند. به همین علت قصد داریم کمی درمورد اهمیت شرکت در ازمونهای آزمایشی صحبت کنیم.

آزمون خودش از ابزارهای یادگیری است. به این شکل که آزمون نوع مطالعه ی ما را تغییر می دهد و باعث ارتقای کیفیت مطالعه می شود.هنگام مطالعه برای شرکت در آزمون ،به طور خودکار تمرکز ذهن بیشتر می شود در هر آزمون دانسته های ما دسته بندی می شود و متوجه میشویم که کدام مباحث را تسلط کافی داریم و کدام را خیر.همچنین، آزمون آزمایشی استاندارد، میزان یادگیری و  نقاط ضعف و قوت مان را مشخص می‌کند و در نتیجه کمک می کند تا برنامه‌ریزی‌های اصولی‌تری انجام دهیم.  همچنین آزمون وسیله ای برای هدف گذاری بهتر می باشد،و با افزایش انگیزه باعث رشد بهتر در طول مسیر مطالعاتی می شود.  در آزمون‌های آزمایشی  پس از هر آزمون، کارنامه‌ای ارائه می‌گردد که به صورت همه جانبه موارد آزمون و عملکرد داوطلب را بصورت فردی و همینطور درمقایسه با سایر داوطلبان تحلیل می‌کند. شرکت منظم و مستمر در آزمون‌های آزمایشی، باعث آشنایی داوطلب با شرایط کنکور و آمادگی روانی و جسمی او جهت شرکت در جلسه کنکور خواهد شد. در بسیاری از موارد دیده شده که داوطلب  با وجود تلاش بسیار زیاد، موفق به کسب رتبه‌ی مناسب در کنکور نشد‌ه‌؛ و علت این موضوع در اکثر موارد آشنا نبودن فرد با فنون آزمون بوده است. این افراد به دلایلی همچون تحمل ساعات طولانی آزمون، برخورد با سؤالات دشوار، عدم تمرکز در جلسه، اضطراب، تقسیم بندی نامناسب زمان بین تست‌ها، کنترل نکردن پاسخ نامه با سؤالات و … از موفقیت در کنکور باز می‌مانند. آزمون‌های آزمایشی به داوطلبان کمک خواهد کرد تا حد زیادی خود را با شرایط آزمون سازگار نمایند و هنر آزمون دادن را نیز بیاموزند.
 

موارد فوق برخی از دلایل اهمیت شرکت در آزمونهای آزمایشی را روشن میکند.البته مهمتر از خود فرایند آزمون، استاندارد بودن آزمونی است که شرکت میکنیم و همینطور تحلیل دقیق کارنامه آزمون توسط متخصصین مربوطه. امسال کیهان این افتخار را دارد که با تیمی کاملا حرفه ای آزمونی استاندارد و تخصصی برای رشته روانشناسی  طراحی و در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار دهد. همچنین امکان تحلیل دقیق و کاملا تخصصی کارنامه نیز برای شما عزیزان فراهم گردیده به این امید که سهمی کوچک در موفقیت شما داشته باشیم.

موفق باشید.

 

 

مشاوره رایگان تلفنی کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت با رتبه های تک رقمی کنکور: اسم تون رو به سامانه 02166475620 پیامک کنید


 

گروه آموزشی کیهان
اولین و جامع ترین مرجع تخصصی
کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره 


 

مطالب مرتبط:


 


 
 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.