.
تبلیغات

روانشناسی، کتاب های روانشناسی، بهترین منابع رانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع کارشناسی ارشد روانشناسیمعرفی چند فیلم و کتاب روانشناسی

صادق فلاح، مشاور کیهان
 

خب کتاب خوب در روانشناسی که کم نیست ! کتاب هایی هم که ما خوندیم یا می‌شناسیم هم به جهت سواد محدودمون زیاد نیست! پس کار چندان دشواری برای معرفی کتاب و فیلم نداریم.
با همه این سادگی، سعی کرده‌م کتاب‌هایی رو معرفی کنم که از بس خوب بوده‌ند که وسط مطالعه‌شون خودم به قدری هیجان‌زده می‌شده‌م که یک جاهایی نمی‌توسته‌‌م به مطالعه ادامه بده‌م. 
از معرفی کتاب بی‌نظیر «انسان در جست و جوی معنا» از «ویکتور فرانکل»  که به معرفی اساس معنادرمانی می‌پردازه و مناسب کسانی‌ست که فکر می‌کنند خیلی بیچاره هستند صرف نظر می‌کنم، چرا که بارها این کتاب رو به خیلی از شما دوستان در جلسات مشاوره توصیه ‌کرده‌م و ممکنه اگه دو خط دیگه از این کتاب بگم حال‌تون بد بشه ‍! :) (اما دوستانی رو که این کتاب رو مطالعه نکرده‌ند، به مطالعه‌ی اون دعوت می‌کنم). 
راست‌ش موضوع مرگ، زندگی و آزادی هم از علایق عمیق خود من هست که امیر سامانی عزیز به خوبی به اونها در کتاب روان درمانی وجودی اروین یالوم اشاره کرد و برای اینکه تنوع هم بشه، از معرفی کتاب کم‌نظیر یک روان‌درمانگر وجودی بزرگ دیگه، «انسان در جست و جوی خویشتن، رولو می» پرهیز می‌کنم. 
 

مغز زنانه، بریزندین

مناسب کسانی که: به بررسی تفاوت بین زن و مرد از نگاه زیستی علاقه دارند. 

شخصاً به تفاوت‌های بین آدم‌ها که منشاً زیستی دارند علاقه شدیدی دارم. اوایل که برای کنکور مطالعه می‌کردیم بیش از همه از فیزیولوژیک گریزان بودم اما حالا دیگر یکی از هواداران این گرایش‌ام. کتاب مغز زنانه به بررسی بین مرد و زن از نگاه زیستی می‌پردازه. این کتاب رو که دکتر دهقانی خودمان(مدیر کلینیک کیهان و استاد دانشگاه شهیدبهشتی) هم ترجمه کرده، از کتاب‌های مورد علاقه من است که اطلاعات زیادی درباره نحوه عملکرد مغز زنان و نتیجتاً رفتار اونها بهم داده. 

کتاب مغز زنانه، دکتر محسن دهقانی، کتاب های روانشناسی، فیلم های روانشناسی، رتبه 1 روانشناسی، ارشد و دکتری روانشناسی، رتبه 1 دکتری روانشناسی


 

هنر عشق ورزیدن، اریک فروم

مناسب کسانی که: به بحث عشق و صمیمیت و خود اریک فروم علاقه دارند. 
«هنر عشق ورزیدن» از «اریک فروم» به تحلیل علمی و فنی پدیده‌ی «عشق» می‌پردازه. تحلیلی که مخالفان و موافقان زیادی هم داشته. اریک فروم، در این کتاب «عشق» رو در سطوح مختلف از جمله عشق به به خدا، والدین و ... بررسی می‌کنه و بعد نظراتش رو درباره سوال‌های مهمی از جمله عشق یعنی چه، چطور می‌شه عاشق بود، می‌شه کسی رو عاشق کرد و ... بیان می‌کنه. به طراحی جلد فاجعه‌ی این کتاب(عکس قلب که انگار نقاشی یک کودک 3 ساله ست) توجه نکنید، محتوای اون می‌تونه در کنار تغییر ایجاد تغییراتی در راه اصلاح بینش، شما رو به وجد بیاره. همانطور که بنده رو. 

هنر عشق ورزیدن، کتاب های روانشناسی، رتیه 1 روانشناسی،‌کیهان روان، صادق فلاح، ارشد و دکتری روانشناسی

 

یک رمان شاهکار: باباگوریو، اونوره دوبالزاک

مناسب کسانی که: علاقه‌مند به ادبیات جهان اند و می‌خواهند دریچه دید‌ وسیع‌تری به جامعه داشته باشند. 
دکتر طهماسیان و دکتر دهقانی و دکتر موتابی(اساتید ما در مقطع ارشد روانشناسی دانشگاه شهیدبهشتی) بارها در کلاس‌های روانشناسی در ترم‌های مختلف به ما گوشزد می‌کردند: یک روانشناس باید نه تنها به حرف فروید، شناختی‌ها و ... تسلط داشته باشه، بلکه باید از جامعه شناسی و ادبیات و ... هم سر دربیاره. یادمه این کتاب رو در آخرین شماره نشریه انجمن علمی دانشکده مدیریت هم چند سال پیش معرفی کردم. ویژه‌ی کسانیه که به ادبیات علاقه دارند. کسانی که دوست دارند شاهکارهای ادبی رو بخونند. شاهکارهایی که با ظرافت تمام هم شما رو وارد دریچه‌های تازه‌ای از نگاه به جامعه می‌کنه و هم در عین حال طوری به توصیفات می‌پردازه که با خودتون می‌گید این چرا این قدر  دلچسبه؟! من رمان زیادی نخونده م ولی یادمه جاهایی می‌شد که وسط خوندن این کتاب پا می‌شدم می‌رفتم یه دوری می‌زدم از بس اندورفین در مغز من ترشح می‌شد! باباگوریو هم قلم شاهکاری داره و هم نگاهی عمیق. این کتاب رو بخونید و بعد نظرتون رو درباره‌ش بگید. 
 

رتبه 1 روانشناسی، ارشد و دکتری روانشناسی،‌ روانشناسی، صادق فلاح، معرفی کتاب های روانشناسی

 

متافیزیک از نگاه فیزیک، توبن

مناسب کسانی که: علاقه مند به فلسفه، فیزیک، عرفان، متافیزیک و ... هستند. 
امیر سامانی در مطلب‌ش به خوبی به «سوال» اشاره کرده. این کتاب مناسب افرادیه که عاشق سوال‌ند. اهل فیزیک هستید؟ دوست دارید بدونید چیزی به نام جهان‌های موازی، آگاهی جمعی و ... اصلاً از لحاظ علمی وجود داره یا نه؟  آیا واقعا این حرف ابن سینا توی کتاب علم النفس، که «نفس می‌تونه بر جسم خود یا جسم دیگری تاثیر بذاره»، از لحاظ علمی الان خریدار داره؟ و ... اگر به این مباحث علاقه‌مند نیستید دور این کتاب رو خط بکشید. اما اگر به این نوع سوالات علاقه دارید این کتاب می‌تونه شما رو در هر جایی که به مطالعه اون مشغول هستید میخ‌کوب و پر از سوال کنه (مثل من، که چند بار به خاطر خوندن این کتاب یادم رفت توی ایستگاه مورد نظرم در مترو پیاده بشم). البته کتاب «پرسیدن مهم‌تر از پاسخ‌دادن است» از «کلاک و مارتین» هم می‌تونه برای شما سوالات زیادی ایجاد کنه. باید اعتراف کنم که بخش زیادی از کتاب رو هنوز نفهمیده‌م :| (نکته آخر هم درباره این کتاب اینکه دوسه ماه پیش در تهران گشتم که برای یکی از دوستانم بخرم‌ش اما پیداش نکردم. اگر شما پیدا کردید آدرس کتاب‌فروشی رو برای من ارسال کنید لطفاً ! )

  متافیزیک از نگاه فیزیک، کتاب متافیزیک از نگاه فیزیک، رتبه 1 روانشناسی، صادق فلاح، ارشد و دکتری روانشناسی،‌ کتاب های روانشناسی   


 

فیلم شاهکار: فهرست شیندلر، اسپیلبرگ

مناسب کسانی که: علاقه مند به اتفاقات جنگ جهانی و تاثیرات اجتماعی اون و همچنین خود اسپیلبرگ‌ند. 
این فیلم مکمل کتاب «انسان در جست و جوی معنا»ی «فرانکل»ه. در رده بندی فیلم‌های سینمایی تاریخ، معمولاً جزو 10 فیلم برتر قرار می‌گیره. داستان اون درباره آدم‌سوزی‌های هیتلر در اون زمان هست که نوع روایت‌ش بیننده رو مجذوب می‌کنه. به نظر من تمرکز داستان بیشتر روی فرآیند تبدیل شدن یک «بیزنس‌من» به یک «آدم خیّر» هست. البته باید بگم که این فیلم گویا حواشی سیاسی هم داشته که پیشنهاد می‌کنم شما هم فیلم رو مثل من بدون توجه به مسائل سیاسی نگاه کنید تا بتونید از حاشیه گذر کنید. ضمناً ممکنه سکانس آخر شما رو هم به شدت تحت تاثیر قرار بده. پس دستمال کاغذی کنار دستتون باشه.

 

 کتاب های روانشناسی، فهرست شیندلر، فیلم های روانشناسی، ارشد روانشناسی، دکتری روانشناسی، رتبه 1 روانشناسی، صادق فلاح  
 

آموزش مؤثر والدین، گوردون

مناسب کسانی که: مادرند و علاقه‌مند به تربیت فرزندانی سالم، بر اساس روش‌های علمی و کارآمد. این کتاب را دکتر طهماسیان (استاد دانشگاه شهیدبهشتی و از بزرگان علم روانشناسی بالینی کودک در ایران) بارها توصیه کرده‌اند. اگر مادر هستید و مایل به پرورش فرزندانی سالم بر اساس روش‌های علمی جهان شمول و نه روش‌های کلیشه‌ای و ناکارآمد هستید، این کتاب مناسب شماست. 

توصیه‌ام این است که این فهرست را در کنار فهرست‌های دیگر داشته باشید و از کمال‌گرایی و تلاش برای خواندن همه‌ی این کتاب ها و دیدن همه ی این فیلم ها در دو هفته دوری کنید و در عوض با یکی دو کتاب و فیلم که بیشتر دوست دارید کار را شروع کنید. 
شما هم کتاب‌های خوبی را که خوانده‌اید به ما معرفی کنید :) 

اردتمند

صادق فلاح
ارشد روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، منابع ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، رتبه های برتر روانشناسی،‌منابع رتبه های برتر روانشناسی،‌کارنامه رتبه های برتر روانشناسی، درصد رتبه های برتر روانشناسی، جزوات رتبه های برتر روانشناسی، مشاوره مقاله و پایان نامه
تعداد بازديد : 13023
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 21
Nasrin
|
1396/04/17 - 22:02
0
0
با سلام ممنون بابت مطالب مفیدی ک در اختیار میذارید میخواستم اگر امکانش هست چندتا کتاب مفید و پایه برای اشنایی با مفاهیم روانشناسی معرفی کنید چون قصد دارم برای ارشد در زمینه روانشناسی ادامه بدم باتشکر
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/04/17 - 22:33
سلام نسرین


بهترین کتاب میتونه کتاب زمینه روانشناسی، تألیف هیلگارد باشه. برای اینکه از هر مبحث روانشناسی یک فصل بخونید و با این رشته آشنا بشید...
پیشنهادتون رو با همکاران مطرح میکنم تا در صورت امکان کتاب های بیشتری رو معرفی کنن.
سایت رو هم بیشتر بگردید، مطالب با موضوع معرفی کتاب، زیاد هست روی سایت.


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
milad
|
1396/03/15 - 15:17
0
0
با سلام فیلم فهرست شیندلر یکی از بهترین فیلمهاییست که من دیدم . سکانس آخر فیلم اشکمو درآورد. این فیلمو حتما ببینید.
سعید
|
1396/02/03 - 17:18
0
0
یه درصد فک کنید اینا تو شهرستان ما پیدا بشه ،عمرااااا
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/02/03 - 18:04
سلام سعید


متأسفانه برخی امکانات در شهرستان ها واقعا ضعیف هست...
ولی امکان خرید اینترنتی و ارسال پستی همیشه وجود داره :)


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
SAHAR
|
1394/05/17 - 18:40
0
0
سلام آقای فلاح خسته نباشید اگه میشه یه کتاب تو زمینه تربیت کودکان و لجبازی کودکان (مثلا بچه 4 ساله) بهم معرفی کنید.باتشکر
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/05/18 - 11:13
سلام سحر

به انتشارات صابرین سر بزنید :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
صبح
|
1394/01/06 - 16:15
0
1
کتابهای اریک فروم که واقعا حرف ندارن. و هنر عشق ورزیدن از بین همه آثارش فوق العاده ترینه. به دوستان توصیه میکنم اگر تو عید فرصت کردن کتابهای داشتن یا بودن و انسان در جستجوی خویشتن از همین نویسنده رو بخونن. البته اگه ذهنتون خسته و استراحت لازم نباشه چون با خوندن هر چندتا صفحه آدم باید حتما چند دقیقه فکر کنه :)
شیرین
|
1393/12/29 - 11:07
0
1
سلام این کتاب هایی که معرفی کردید توی شهرهای دیگه هم پیدا میشه؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1393/12/29 - 15:50
سلام شیرین بله کتاب فروشی های معتبر باید داشته باشند اینها رو :) 
یاسمن
|
1393/12/28 - 22:39
0
1
سلام .ممنون از پیشنهاد های خوبتون. من دلم می خواد همه این کتاب ها رو بخونم و فیلم ها رو ببینم ولی چی کار کنم که کنکور دارم....... ای کاش این پیشنهاد های وسوسه انگیز رو تابستون معرفی می کردید.....راستی منم می خواستم چند تا کتاب معرفی کنم . اولیش یه رمان سه گانه است از کامران محمدی با عنوان ها ی این جا باران صدا ندارد ،بگذارید میترا بخوابد،ان جا که برف ها اب نمی شوند که پر است از مفاهیم روان کاوانه . دومیش یه کتاب جامعه شناسییه با عنوان جامعه شناسی خودمانی از حسن نراقی که در مورد اوضا ع جامعه دید خوبی بهمون می ده سومیش برای کسایی که علاقه مند به حوزه کودک وفرزند پروری هستند :مادر خوب مادر بد .این کتاب هم مفاهیم روان کاوانه دارد . کتاب چهارم ویکتور امیل فرانکل است که درباره در امدی بر روانشناسی و روان درمانی وجودی داره و در مورد پایه های فلسفی انها نکات جالبی مطرح کرده و همچنین نکته های جالبی از زندگی نامه فرانکل داره .نشر دانژه .نویسند ه:احمد رضا محمد پور ببخشید که خیلی طولانی شد.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1393/12/29 - 15:50
سلام یاسمن مرسی از شما :) 
آرزو
|
1393/12/28 - 18:42
0
1
سلام ممنون از بخش معرفی کتاب و فیلم همین ایده که نگاهی غیر از کنکور وجود داره آدم رو سر ذوق میاره ^ــ^ و جناب فلاح از حسن انتخاب فیلم شیندلرز لیست ممنونم برای خود من فیلم فوق العاده تاثیرگذاری بود البته من سالها پیش دیدمش ولی از فیلم هایی بود که برام پررنگ موند امیدوارم در معرفی کتابها هم فضای وسیع تری رو در نظر بگیرید... باز هم ممنون از نگاهتون برای پرورش ذهن و نه فقط رویکرد کنکوری و ماشینی داشتن
لیلا
|
1393/12/28 - 08:48
0
2
فهرست شیندلر رو حتمأ نگاه کنید - فوق العاده است - البته ناراحت کننده هم هست - ولی از دست ندید - با سپاس از کیهان
...
|
1393/12/27 - 21:26
0
4
با سلام و احترام.کتاب های خوبی در زمینه های مختلف و برای سلایق متفاوت معرفی کردین.از این نگذریم که هیجان و اشتیاق شما در معرفی کتاب و لذتی که از خواندنشان برده اید در ترغیب کردن ما به مطالعه تاثیر زیادی می ذاره.ممنونم از شما بابت این هدیه نوروزی.استفاده کردم،خیلی زیاد:) اگر کسی به روان درمانی کودک علاقه داشته باشد با توجه به اینکه در این زمینه کتاب های مختلفی وجود داره بهش پیشنهاد مطالعه کتاب هایی در زمینه فرزندپروری و والد گری مثل کتاب آخری که معرفی کردین هم می شه یا بهتره تمرکزشو فقط به مطالعه در زمینه مشاوره و روان درمانی کودک بذاره؟
پاسخ ها
کیهان
|
1393/12/28 - 00:45
سلام دوست عزیز، آقای فلاح به سوال شما پاسخ خواهند داد 

کیهان 
...
|
1393/12/29 - 18:32
مرسی.منتظر پاسختان خواهم بود.با دیدن فیلم شیندلرز لیست و آن جمله متاثرکننده ای که روی رینگ حک کرده بودند یاد فیلمی افتادم که با اینکه 8 سال پیش دیدمش ولی به خاطر جملات تاثیرگزار فراوانش هنوز در خاطرم هست.اگر فیلم"V for vendetta" رو تا به حال ندیدین به شما تماشای این فیلم رو توصیه می کنم.
کیهان
|
1394/01/01 - 11:43
سلام بر شما و با ارزوی سالی درخشان این موضوع بستگی به سطح کنونی شما در درسها داره یعنی اگه تا حالا هیچ کتاب اکادمیک خاصی مطالعه نکردید ابتدا به سراغ اونها برید. در کنارش کتابهایی که در دانشگاه تدریس نمی‌شند اما کاربردی و علمی نوشته شده ند مثل همین کتاب گوردون میتونه خیلی بهتون کمک کنه. ما برای کار با نوجوانان کتاب Your defiant teen رو در دانشگاه خوندیم که به گمانم به فارسی هم ترجمه شده: نوجوان نافرمان شما در پناه حق فلاح
مارال
|
1393/12/27 - 21:17
0
1
خیلی هم خوب
بتول کریمی
|
1393/12/27 - 20:18
0
2
man dost daram ke be sharhai kochak residegi shavad chera tamam amkanat faghat barai tehran v what bozorgh hast v ma mahdod hhastim. ba tashakor as zahmat shoma
پاسخ ها
کیهان
|
1393/12/28 - 00:51
سلام بتول عزیز
یکی از غصه های ما هم همین است باور کنید :( امکانات تهران زیاد نیست، اما امکانات سایر استان ها خیلی کمتر است حق با شماست :( 
انشالا که در سال 94 رسیدگی های بیشتری بشود 
انشالا
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.