.
hed

لیست دروس مورد ارزیابی توسط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان دکتری 95

پذیرش دکتری, دکتری, کنکور دکتری, دکتری تخصصی, پذیرش دانشگاه ها, ارزیابی, ارزیابی تخصصی, آزمون کتبی دانشگاه ها, آزمون کتبی, مصاحبه


در جدول زیر لیست دروس مورد ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه های برتر کشور برای پذیرش مرحله دوم آزمون دکتری 95 در رشته روانشناسی را مشاهده می کنید.دانــشگاه
 
دروس امتحانی

دانشگاه تهران
رشته سلامت
 
آمار و روش تحقیق/2 - زبان تخصصی روانشناسی/2 - آسیب شناسی روانی/1.5 - روانشناسی فیزیولوژیک یا نوروسایکولوژی/1.5
دانشگاه شهید بهشتی

روانشناسی

روانشناسی بالینی
 

روانشناسی شخصیت و اجتماعی - روانشناسی تحولی

روانشناسی بالینی - نظریه های شخصیت و روان درمانی

دانشگاه علامه طباطبایی
روانشناسی
 
روانشناسی رشد - روانشناسی شخصیت - آسیب شناسی روانی - نوروسایکولوژی
دانشگاه خوارزمی

روانشناسی

روانشناسی سلامت
 


(این رشته آزمون کتبی ندارد و فقط مصاحبه دارد)

(آزمون کتبی حذف شده است)

دانشگاه اصفهان
روانشناسی عمومی
 
زبان تخصصی - آمار و روش تحقیق - آسیب شناسی روانی - روانشناسی شخصیت - روانشناسی رشد

دانشگاه شیراز
روانشناسی بالینی
آمار و روش تحقیق/1 - روان درمانی(نظریه ها، کاربرد و روش ها)/2 - آسیب شناسی روانی/1 - تشخیص(آزمون ها و مصاحبه)/2 - نوروسایکولوژی/1

 

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری ۹۵ پس از ارزیابی تخصصی +اعلام ضوابط پذیرش دانشگاه‌های برتر


 
فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۵ پایان یافت و داوطلبانی که موفق به حدنصاب نمره تعیین شده از سوی دانشگاه‌ها می‌شوند باید برای حضور در مرحله ارزیابی تخصصی شامل مصاحبه، آزمون کتبی و بررسی مدارک اقدام کنند.
 
آزمون دکتری سال 95 با شرکت 158 هزار داوطلب در تاریخ 14 اسفند 94 برگزار شد. کارنامه اولیه این آزمون در تاریخ 16 فروردین 95 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان تا 22 فروردین برای انتخاب رشته فرصت داشتند.
 
طبق گفته‌های حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش، پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته، داوطلبان باید از اواخر دهه اول اردیبهشت با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانشگاه‌ها از حدنصاب نمره تعیین شده در هر کدرشته محل مطلع شوند و با توجه به ضوابط دانشگاه‌ها برای مصاحبه، شرکت در آزمون و بررسی مدارک اقدام کنند.
 
پس از ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه‌‌ها، فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.
 
آنگونه که ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش پیش از این اعلام کرده بود: دانشگاه‌ها فرصت دارند از 18 اردیبهشت تا 31 تیر ماه مرحله دوم آزمون دکتری که شامل مصاحبه، امتحان تخصصی و بررسی مدارک است را انجام داده و نتیجه را در مرداد ماه به سازمان سنجش اعلام کنند تا مورد تائید این سازمان قرار گیرد.
 
ضوابط اعلام شده از سوی برخی دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجوی دکتری برای سال تحصیلی 95-96 بدین شرح است:
 
دانشگاه‌تهران:‌ پذیرش دانشجو در دوره دکتری برای سال تحصیلی 95-96 از بین متقاضیان چند برابر ظرفیت در آزمون برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد.
تاریخ ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق علمی طی اطلاعیه‌های بعدی، از طریق سایت دانشگاه تهران اعلام می‌شود. داوطلبان جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت دانشگاه تهران و پردیس دانشکده‌های مربوطه مراجعه متناوب داشته باشند.
 
دانشگاه شهید بهشتی:‌ بپذیرش دانشجو در دوره دکتری برای سال تحصیلی 95-96 از طریق آزمون کتبی و بررسی سوابق و مصاحبه صورت می‌گیرد.زمان برگزاری آزمون کتبی(حداکثر 2 ماده امتحانی به تشخیص گروه مربوطه) و مصاحبه به تفکیک هر رشته‌، از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.
جدول مواد و ضرایب آزمون دکتری در اینجا قابل مشاهده است.
 
دانشگاه علامه طباطبایی: علاوه بر پذیرش دانشجو در مقطع دکتری بر اساس نمره سنجش علمی (نمره آزمون ورودی دوره دکتری مورخ 14 اسفند 1394 برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور)، دو مرحله آزمون نیز برگزار می‌شود. مرحله اول آزمون کتبی و مرحله دوم آزمون شفاهی (مصاحبه) است.ضوابط، شرایط و زمان برگزاری آزمون کتبی و آزمون شفاهی (مصاحبه) از سوی این دانشگاه اعلام خواهد شد.
مواد و ضرایب آزمون کتبی رشته‌های مورد پذیرش برای سال تحصیلی 96- 95 در اینجا قابل مشاهده است.
 
دانشگاه فردوسی مشهد: علاوه بر آزمون سازمان سنجش، ارزیابی تخصصی و بررسی سوابق علمی داوطلبان که شامل امتیاز پژوهشی، امتیاز آموزشی و امتیاز آزمون تخصصی یا مصاحبه است، صورت می‌گیرد.
 
همچنین تمام دانشجویان دکتری ورودی 94 و مابعد در بدو ورود ملزم به شرکت در آزمون سطح بندی زبان هستند.

دانشگاه اصفهان: پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه استعدادهای درخشان دانشگاه اصفهان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ آغاز شد.
مهلت ثبت نام برای پذیرش در این دوره ها از ۴ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۱۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد که متقاضیان برای ثبت نام در این دوره ها باید مدارک خود را در سایت این سازمان به نشانی http://ui.ac.ir ارسال کنند.
 
پذیرش در این دوره ها تنها از میان دانشجویان و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی صورت می گیرد.


 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
 

تعداد بازديد : 5989
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
سمیه
|
1395/01/27 - 12:16
0
0
خوارزمی حذف کرده آزمونشو ؟ چرااا ؟ چه خوب :D
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.